DOM TURYSTY PTTK BIELSKO-BIAŁA

Adres

43-300 Bielsko-Biała
ul. Krasińskiego 38

Strona internetowa

www.pttk.bielsko.pl

Dojazdy i dojścia

– dojazd koleją lub autobusem do stacji PKP lub dworca autobusowego w Bielsku-Białej, dalej około 300 m.
– dojazd samochodem pod sam budynek DT.

Ważniejsze atrakcje turystyczno-krajoznawcze

– zabytkowy zamek Sułkowskich (najstarsza część z XV w.)
– murowany kościół W Starym Bielsku, wzniesiony w XIV w. (ołtarz tryptykowy sprzed 1500 r., przykład krakowskiego malarstwa cechowego)
– średniowieczny układ urbanistyczny oraz stylowe kamieniczki z arkadowymi podcieniami i malownicze zaułki w otoczeniu rynku
– kościół parafialny w Białej z XVIII w., z ciekawą rokokową amboną w kształcie łodzi
– Teatr Polski oraz Państwowy Teatr Lalek „Banialuka”
– muzeum

Znakowane połączenia z okolicznymi schroniskami PTTK

– od schroniska na Dębowcu: dojazd autobusem komunikacji miejskiej (WPK) pod Szyndzielnią, skąd pieszo za znakami zielonymi 10 min. (czas przejazdu autobusem z dworca PKP lub z dworca autobusowego – 15 min.)
– do schroniska na Szyndzielni: dojazd autobusem komunikacji miejskiej (z dworca WPK obok dworca autobusowego) pod Szyndzielnię, skąd kolejką linową wyjazd na Szyndzielnię (od ostatniego przystanku autobusowego) pieszo za znakami czerwonymi 2 godz.
– do schroniska na Błatnej: dojazd autobusem komunikacji miejskiej (WPK, dojazd z dworca WPK obok dworca autobusowego) do Jaworza Średniego, skąd pieszo za znakami żółtymi na Błatnią 2 godz.
– do schroniska PTTK na Magurce: dojazd autobusem komunikacji miejskiej (WPK) do Straconki, a z końcowego przystanku w Straconce pieszo za znakami zielonymi 1,5 godz.
– do Domu Turysty PTTK w Szczyrku: dojazd autobusem relacji Bielsko-Szczyrk-Biła z dworca autobusowego do przystanku Biła PTTK (naprzeciwko Domu Turysty PTTK w Szczyrku), czas przejazdu 35 min.
– do schroniska na Skrzycznem: dojazd autobusem relacji Bielsko-Szczyrk-Salmopol z dworca autobusowego do przystanku Szczyrk-Kolejka, następnie wyjazd wyciągiem krzesełkowym na Skrzyczne, skąd do górnej stacji wyciągu pieszo 3 min.
– do Domu Wycieczkowego PTTK „Nad Zaporą” w Wiśle: dojazd autobusem lub kolejką z Bielska-Białej do Wisły, gdzie należy się przesiąść do autobusu lokalnego w kierunku Wisła-Czarne i dojechać do przystanku autobusowego Wisła-Nowa Osada II dalej pieszo wzdłuż Wisełki 10 min. (uwaga: na tym odcinku znaki niebieskie zostały zlikwidowane); albo z dworca autobusowego w Bielsku-Białej dojazd autobusem przez Szczyrk do przystanku autobusowego Wisła-Nowa Osada II, skąd drogą wzdłuż Wisełki ok. (uwaga: autobusy na tej linii kursują tylko w sezonie letnim)
– do schroniska pod Baranią Górą: dojazd do Wisły (centrum) z następnie autobusem lokalnym w kierunku Wisła-Czarne do przystanku Wisła-Zapora, skąd pieszo doliną Czarnej Wisełki za znakami czarnymi, a pod koniec czerwonymi, razem (od przystanku autobusowego) 2 godz.
– do schroniska Pod Tułem: dojazd autobusem lub kolejką do Goleszowa, skąd pieszo 1,5 godz., albo dojazd autobusem do Cisownicy lub Dzięgielowa; z Cisownicy dalej pieszo bez znaków, a z Dzięgielowa za znakami czarnymi 45 min.
– do schroniska na Stożku: dojazd autobusem do Wisły, gdzie należy się przesiąść do autobusu w kierunku Łabajowa i dojechać do końca doliny Łabajowa, skąd pieszo za znakami zielonymi 1 godz.
– do schroniska na Równicy: dojazd autobusem do Ustronia lub Ustronia-Polany; dalej pieszo – z Ustronia za znakami czerwonymi 2 godz. (uwaga: w sezonie letnim autobusy kursują bezpośrednio z Ustronia do schroniska na Równicy).

Galeria zdjęć

Lokalizacja

Scroll to Top