Aktualnie jesteś tutaj: Strona główna BESKIDY BESKID ZYWIECKI I BABIA GÓRA SCHRONISKO PTTK NA HALI MIZIOWEJ
Polecamy i zapraszamy
SCHRONISKA - BESKID ZYWIECKI I BABIA GÓRA - BESKIDY -
Zapraszamy do schronisk górskich PTTK:
  • na Kalatówkach,
  • na Hali Kondratowej
  • na Polanie Chochołowskiej
  • na Hali Ornak
  • na Hali Gąsienicowej
  • w Dolinie Pięciu Stawów Polskich,
  • w Dolinie Roztoki
  • nad Morskim Okiem
Informacja i rezerwacja: www.schroniskapttk.pttk.pl

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI
SCHRONISKO PTTK NA HALI MIZIOWEJ

Adres: 34-335 Krzyżowa
Telefon: +48 33 488-72-54
E-mail: schronisko@halamiziowa.pl
WWW: www.halamiziowa.pttk.pl

Galeria schroniska:

Całoroczne schronisko górskie położone na wysokości 1330 m.n.p.m. (wg. wydawnictwa PTTK "Kraj": "Schroniska górskie PTTK w województwie bielskim" autorstwa Edwarda Moskały, 1985 rok) na stokach Pilska - drugiej co do wysokości grupy górskiej w Beskidzie Żywieckim. Rejon ten oferuje doskonałe warunki do uprawiania turystyki górskiej pieszej narciarskiej i rowerowej. Turyści odwiedzający ten rejon od wiosny do jesieni mają do dyspozycji kilka tras rowerowych oraz liczne znakowane szlaki turystyczne co warte podkreślenia zarówno polskie jak i słowackie gdyż na szczycie Pilska znajduje się turystyczne przejście graniczne. Z racji swego położenia oraz specyficznego mikroklimatu zimą stoki Pilska zamieniają się w narciarski raj z bogatą siecią wyciągów, naśnieżaniem oraz sztucznym oświetleniem. Rok 2004 będzie rokiem budowy kolejki krzesełkowej z Korbielowa Kamiennej na Hale Szczawiny. Dzięki zróżnicowanemu stopniu poziomu trudności tras na narciarski wypoczynek można się do nas wybrać z całą rodziną. W obrębie Pilska znajduje się około 28 km tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności, od łagodnych do bardzo trudnych. Największym atutem tych tras są najlepsze w Beskidach, naturalne warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardu. Dodatkowo na terenie Pilska działa całoroczna stacja górskiego pogotowia ratunkowego GOPR zapewniająca turystom profesjonalną opiekę medyczną. Wysoki poziom świadczonych przez nas usług oraz szeroka oferta atrakcji turystycznych sprawią, iż pobyt w naszym schronisku z pewnością będzie można zaliczyć do udanych.

Schronisko dysponuje 2 restauracjami oraz drink barem (118 + 73 osoby). Koszt całodziennego wyżywienia ( śniadanie + obiadokolacja ) wynosi 45 zł.

Co oferujemy:

- restauracja, sala konferencyjna, bar
- organizacja wieczorków z kapelą góralską
- organizowanie białych i zielonych szkół
- organizacja obozów wypoczynkowych, grupowych i rodzinnych
- organizacja zjazdów, sympozjów, szkoleń
- organizacja imprez urodzinowych, imieninowych, balów sylwestrowych i andrzejkowych
- jednodniowe wycieczki szkolne
- wycieczki po beskidzkich szlakach z przewodnikiem
- zimą organizowanie wycieczek( kuligów) skuterem śnieżnym
- kompleks wyciągów narciarskich (sezon narciarski od listopada do kwietnia)
- stoki narciarskie przygotowywane przez ratraki
- profesjonalny serwis narciarski oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego
- szkoła narciarska
- wspaniałe warunki do uprawiania turystyki pieszej i narciarstwa

Dojazdy i dojścia
Do Korbielowa dojazd komunikacją lokalną z Żywca lub Bielska i Katowic. Następnie za znakami żółtymi lub czerwonymi do schroniska na Hali Miziowej. / 2 1/2 godz. /
Można też wyjechać wyciągami narciarskimi , zaczynając od Kamiennej.

Ważniejsze atrakcje turystyczno-krajoznawcze
- wodospad w Sopotni Wielkiej (największy w Beskidach)
- kaskady na potoku Glinne oraz w Korbielowie pod Łyśniową Grapą
- rezerwaty: pierwobór bukowy na stokach pomiędzy Lipowską a Rysianką oraz pierwobór świerkowy na stokach Romanki
- zabytkowa karczma w Jeleśni
- stare drewniane domy góralskie w dolinach i przysiółkach na północnych stokach Pilska
- panorama Babiej Góry roztaczająca się z okien schroniska na Hali Miziowej
- formy skalne przy szlaku żółtymi Korbielowa na Pilsko oraz w szczytowych partiach Pilska
- szałasy pasterskie na halach i polanach grzbietowych masywu Pilska
- krzyż Basika pod szczytem Pilska i historia jego powstania
- oryginalne ludowe nazwy okolicznych hal, szczytów, potoków i przysiółków.

Znakowane połączenia z okolicznymi schroniskami PTTK
- do schroniska na Rysiance szlakiem granicznym za znakami koloru czerwonego 2,5 godz.
- do schronisk w Korbielowie "Smrek" i "Na Rozdrożu" za znakami żółtymi 1 godz., za znakami czerwonymi 2 godz.
- do schroniska na Markowych Szczawinach na Babiej Górze za znakami czerwonymi przez Wyskę, Głuchaczki i Mędralową 7-8 godz.
- do Bacówki PTTK na Krawcowym Wierchu początkowo szlakiem granicznym za znakami czerwonymi do trzech Kopców, z następnie za znakami żółtymi przez Groń, łącznie 4-5 godz.

Wyciągi narciarskie
- Wyciąg orczykowy: Hala Miziowa - Pilsko , długość 698 m , różnica poziomów 210 m.
- Wyciąg orczykowy: Hala Miziowa - Kopiec , długość 430 m , różnica poziomów 118 m.
- Dwa wyciągi orczykowe równoległe: Hala Szczawiny - Hala Miziowa , o długościach po 932 m, różnica poziomów 234 m.

Powyższe wyciągi mają połączenia z wyciągami wybudowanymi od strony Korbielowa.

Szlaki narciarskie
- Buczyna - Hala Szczawiny , długość 1800 m, różnica poziomów 55 m /łatwa/.
- Pilsko - Hala Miziowa - Szczawiny - Stok Sokoliska - Kamienna , długość 4500 m, różnica poziomów 770 m.
- Stok Pilska - Hala Miziowa - polany Międzymłaki i Bartek - Hala Szczawiny : długość 2600 m, różnica poziomów 390 m.
- Hala Miziowa - Hala Szczawiny: długość 1000 m, różnica poziomów 240m /trudna/

KRS 0000135063 Sąd Rejonowy Kraków-Śródmieście
NIP 734-00-11-495 | REGON 490391274
Kapitał zakładowy: 5 558 000,00 zł